ZEMŘÍT U POČÍTAČE

SMĚRNICE SPRÁVNÉHO PAŘANA




§ 1

Nenechte se od hraní ničím a nikým vyrušovat. Jakmile přijdete ze školy nebo z práce, okamžitě zapínejte počítač (nebo ho raději vůbec nevypínejte) a nahrávejte nejoblíbenější hru. Nereagujte na zvonění telefonu či zvonku. Nechoďte vůbec na záchod - na to byl čas v zaměstnání! Nováčci ať si hrají alespoň do půlnoci, pokročilí nemusí chodit spát vůbec. Super tvrdí hráči (tzv. pařani) musí vydržet u monitoru přes víkend dnem i nocí.

§ 2

Jakmile vám přijde návštěva, snažte se ji odbýt už přededveřmi. Pokud by náhodou proklouzla až do bytu, nesmíte ji za žádnou cenu pustit dále než do předsíně. Tam ji usaďte na botník a nevěnujte ji pokud možno žádnou pozornost. Tento bod neplatí jedině tehdy, když zjistíte, že návštěva má u sebe nový software!

§ 3

Nedělat žádné přestávky! Pokud už byste neměli vůbec co hrát, doporučuji sledování televize nebo videa. Jen ne žádný pohyb!

§ 4

Své počítačové "hnízdečko" si vybudujte tak, aby vám svítilo do monitoru slunce na plné pecky. K monitoru si sedněte co nejblíže, aby vám při hraní nic neuteklo. V noci si sviťte v pokoji zásadně zářivkou, nebo raději světlo úplně vypněte a na monitoru nastavte jas i kontrast na maximum. Pokud se vyskytnou nějaké oční potíže, není třeba vyhledávat očního lékaře. Oči si namažete červenou "tygří mastí" a pro intenzivní bolest jistě zapomenete na to, ža vás oči od hraní předtím pálily. Dráty a kabely doporučuji co nejpečlivěji nastražit po pokoji tak, aby o ně každý zakopl.

§ 5

Při hraní se posaďte co nejnepohodlněji. Tak se nejvíce vcítíte do role hrdiny počítačové hry, ten to také nemá snadné! Doporučuji sedat v houpacím křesle nebo na úzké židli bez opěradel. Pokud pociťujete bolesti v zádech, sedněte si na zem a obrazovku postavte tak, abyste na ni co nejméně viděli. Jak budete muset stále natahovat a kroutit krk, určitě se vám problémy zlepší. Klávesnici umístěte co nejblíže hrany stolu, aby při psaní byly ruce ve vzduchu nebo se opíraly o ostrou hranu stolu. Namáháním svalů ruce zároveň posilujeme.

§ 6

Při hraní doporučuji stále jíst sladké. Cukr v krvi urychluje vaše reakce a tlouštíci jsou prý klidnější. Doporučená strava: čokolády, sladké limonády, CocaCola nebo bombóny

§ 7

Zásadně nevětrejte! Pokud to jen jde, umístěte počítač v místnosti bez oken. Měla by být co nejteplejší, špatně větraná, a mírně "zatuchlá". Jen tak si vytvoříte správnou "pařanskou" atmosféru. Protože monitory a televizní obrazovky vyzařují elektrostatické částečky, které nabíjejí prach a vysušují ovzduší, neměli by se nikdy vypínat. Kuřákům doporučuji při hře kouřit, popelník je však nezbytný. Mohlo by se totiž stát, že od nedopalku chytne koš plný výpisů z tiskárny. Pak byste mohli být od hraní vyrušeni příjezdem hasičů. Vyžadovali by přístup do bytu a pokud byste dodrželi první bod této směrnice, prokopli by vám dveře a asi by vás na chvíli od hraní zdrželi. Pak by vám do bytu každý lezl a zdržení by bylo přímo úměrné velikosti díry ve dveřích.