Abandonware
Čas od času sem přídám nějaký zajímavý, převážně postarší soft. V případě, že nenaleznete to, co by vás zajímalo, pište

Fsf2a.exe - Práce s rastrovými fonty a Fsf2a.doc - Manuál k programu FSF

Chuck Yeager Air Combat - Stará (z roku 1991) hra. Jedná se o letecký simulátor s nic moc grafikou, ale byla to moje první letecká hra, kterou jsem pařil delší dobu a dokonce zlikvidoval pár joysticků. Létá se WWII, Korea i vietnamský konflik. Uživatel si může nastavit i svoji misi a definovat kvalitu protivníka. Každý let je vyhodnocen a uložen v podobě filmu pro pozdější analýzu, takže se můžete poučit a stále se zlepšovat. Vejde se na disketu. Spouštějte soubor com, který odstraní úvodní dotaz na TTD letadel. Ale pozor, funguje jen pod DOSem.

Supercalc 3 Tabulkový procesor od firmy Computer Associates, který jede úplně na všem (včetně karty Hercules) a vejde se na disketu. Umí grafy, jednoduchá makra a pomocí konverzní utilitky je možno načítat soubory z Lotusu 1-2-3.

Supercalc 4 Vyšší verze předchozího produktu, tentokrát z roku 1986. Program už podporuje i zápis souborů WK1, má vylepšená makra a pokud si budete chtít zahrát, součástí je i karetní hra blackjack. Ve slože MAN najdete i českou příručku.

Supercalc 5.5 Tentokrát se jedná o verzi, která již podporuje třírozměrné tabulky a ad-inn aplikace. Aplikace je z roku 1992 a mám ten pocit, že je poslední pro DOS. Součástí je i výukový program.

Calc602 1.0 Tabulkový procesor tentokrát od Software 602. Jak praví dobová nabídka, má plnou podporu národního prostředí, výkonný makrojazyk a jeho vlastnosti ocení zejména soukromí podnikatelé.

Text602 1.0 Ledegenda z dílny Software 602. Ve své době bomba a myslím, že i dnes je používán. Kolik textů bylo napsáno v tomto editoru?

K602 1.0 Kartotéka 602. Z databázových souborů se vytváří formuláře. Rozhraní stejné jako u T602.

Lantastic Síť pod DOSem, která je jednoduchá a účinná.

Lantastic Z Síť, která spojuje počítače pomocí paralelního a seriového rozhraní. Pro vzdálené spojení lze použít modem.

Norton utility 4.5 Kdo by neznal všemocný balík pomocných prográmků z dílny Petera Nortona. Naprosto jedinečný Disk Doktor, Disk Editor a řada dalších, které dokážou uživatele vysekat i z těch nejprekérnějších situací.

Xtree Pro 1.0 Trochu odlišný souborový manager. Neznámější byl Nortonův commander, trochu níže se umístil PC-Tools a XTree, ač nebyl špatný, zaujal v dobovém hodnocení třetí příčku. Pokud se chcete vrátit do minulosti, rozhodně tento manager neopomeňte testnout.

Fastwire2 Program pro spojení dvou počítačů pomoci seriového rozhraní.

Laplink 3 Komunikační program na propojení počítačů pomocí seriového nebo paralelního kabelu. Přiložena je instalační utilita, program na vytvoření serveru a přibalil jsem i verzi 2.10.

Laplink 4 Komunikační program na propojení počítačů pomocí seriového nebo paralelního kabelu. Přepracované uživatelské rozhraní a podpora modemového spojení.

Laplink 5 Komunikační program na propojení počítačů pomocí seriového nebo paralelního kabelu, modemu a lokální sítě.

Paint Brush 3.51 Kreslící program, do kterého jsem přidal české fonty. Spouštějte dávkou paintcz.bat. České fonty mají jméno !cs8x16a.fnt!cs8x16g.fnt. Pokud si chcete fonty upravit, použijte Fsf2a.exe (viz. výše).

Turbo Basic 1.0 Basic od firmy Borland.