Kabel zabiják

V kanceláři mám poměrně dost elektrických zařízení. Dva počítače, tiskárnu, modem a rádio. Protože jsme servisní počítačová firma, elektrických zařízení je v celém objektu mnoho. A tak, aby vše bylo v pořádku, bylo rozhodnuto, že se udělají revize. S tím se samozřejmě nedá nesouhlasit. Pořadek a kazeň musi byť. Toto už někde zaznělo.

Onoho rána nastoupili dva revizní technici. Začali kolem sedmé v první kanceláři a před devátou se dostali ke mně. Vytáhli svůj vercajk. Nějaké měřící přístroje, papíry na poznámky a hned se do toho pustili. Práce jim šla od ruky. Problém nastal v okamžiku, kdy začali měřit tiskárnu. Hlavnímu revizákovi se nezamlouval napájecí kabel. Dlouho ho přeměřoval a pak mi důrazně doporučil, že si ho mám ve skladu vyměnit. Tento je nebezpečný.

Měření pokračovalo a napájecí kabel u počítače byl taky takto označen. Už jsem si začal připadat dost divně. Moje kancelář se v tom okamžiku změnila na hadí doupě. Vlastně to byla jen otázka času, kdy mě některý uštkne. Hady nesnáším, i když toto je použito v přeneseném smyslu slova. Otevřely se dveře a vstoupila uklízečka s kbelíkem a smetákem. Ještě ani nestačila zavřít dveře a hlavní revizák na ní spustil: ?Mladá paní, sem bych se bál chodit. Tady je kabel zabiják.“ Uklízečka zbledla, vycouvala a dnes se neuklízelo. Asi taky neměla ráda hady.

Když už se našel třetí zabiják, začalo to být trochu divné. Nechápal jsem, že ještě žiju, a koukal jsem na dveře, ve kterých před chvílí zmizela uklízečka. Měl jsem podobné úmysly. Zmizet a už se sem nevrátit. Už i rádio se mi zdálo nebezpečné. Sice tam právě zpíval Jožo Ráž, že se drží nad vodou, ale právě voda s elektřinou dohromady vůbec nejde.

Pak zasáhl druhý revizák. Položil otázku, která to vše uvedla na pravou míru: "Nemáme náhodou vadný měřák?" A bylo to. Přinesli jiný měřící přístroj a hadi najednou zmizeli. Ovzduší se uvolnilo, ale uklízečka už nepřišla. Dnes je pátek a jestli přijde v pondělí, to je ve hvězdách. Ale to zase zpíval Habera. Jaké jsem si z toho vzal ponaučení? Čas od času je dobré revidovat i revizory. A nemám na mysli jen ty, kteří pracují s elektřinou.