Pejskaři


Budu reagovat na článek, který byl svého času uveřejněn na Neviditelném psu. Podobné úvahy mě napadaly už dávno, ale nechtěl jsem kalit vodu. Teď vidím, že podobné problémy jsou i jinde a jsou asi větší než jsem předpokládal. Tak sdělím svůj názor alespoň tímto spiskem.

Souhlasím s tím, že když už si někdo pořídí psa, je pro to zvíře lepší, když majitel žije v rodinném domku se zahradou. Pes si vyběhne na svůj pozemek a co tam dělá, je věc jeho pána. Proti tomu nelze nic namítat. Je to zvíře, které má mít pohyb a ne, aby bylo pořád zavřené v bytě.

V paneláku, ve kterém bydlím, je pejskařů povícero. Jak bylo uvedeno v již zmíněném článku, menší pes je horší. S tím opět souhlasím. Když vyjdu před barák, případně obcházím kolem, je mi z toho dost divně. Dům je kompletně obesraný a nutno dodat, že to není jen problém našeho baráku. Když děti vyběhnou na pískoviště, nebo si hrají na hřišti, je dost velký problém, aby do toho nešláply.

Co mě ale dokáže vytočit na maximum, je to, když pejskař nechá svého miláčka vykonat potřebu přímo v domě a ani po sobě neuklidí. To už je vrchol. Ač jsem nekonfliktní typ, jednou jsem to dotyčné osobě vytknul. Nebudu snad ani popisovat, co a hlavně jak mi bylo odpovězeno.

Čas od času se stává, že pes je celý den, někdy i do pozdního večera zavřen doma, bez přítomnosti svého pána a štěká jak o život na celý dům. Když to vezmu do důsledků, jsou to právě tito lidé (ne všichni, aby to nebyla kolektivní vina), kteří nejvíce křičí a zdůrazňují práva zvířat.

Někde v televizi jsem zahlédl reportáž o tom, že v Belgii, tyto majitelé psů pokutují. Bylo by vhodné aby něco takového fungovalo i u nás, pokud se pes s odpuštěním vysere na veřejných místech a jeho pán to po něm neuklidí. Už není co dodat. Snad jen na závěr podotknu, že nemám rád psíčkovou. A aby bylo jasno, chci zdůraznit, že proti psům nic nemám. Jde o jejich pány (některé), i když slovo pán v tomto případě není na místě.


Hlavní stránka