Grand Touring
Excelentní auta a excelentní zábava!


Jen málokdy se hráč setká s opravdu dobře navrženým automobilovým simulátorem. Fyzikální model reálného auta ne vždy odpovídá jeho počítačovému zpracování. Proto se vám ve hře daří projíždět pravoúhlé zatáčky ve 200 km/hod. rychlosti, jakoby se nechumelilo - v reálu to pak trochu vázne. To mnoho rozumně smýšlejících lidí musí roztrpčit. Grand Touring naštěstí takový není.

Na začátku hry je nejlepší seznámit se s ovládáním vozu na tréninkové ploše. Máte k dispozici cvičiště s kužely a časový limit ve kterém musíte dráhou projet. Neříkám, že je to lehké. To by vás snad ani nebavilo. Sednout si do auta a hned být nejlepším z nejlepších. Cestu k úspěchu má být trnitá. Musí být. Během dlouhého úsilí se musíte zocelit a prokázat své kvality. Jak byste si mohli vážit prvního místa, když byste předtím neměli tvrdě vybojované druhé a třetí? Grand Touring se dá označit jako hra náročnější a složitější. Není přehnaná. Ba naopak! Je velice rozumně navržena, takže se nemůže stát, že byste po hodině hraní vstali od počítače a prohlásili: „Už mě to nebaví. Je to neustále to samé!". S postupem do lepších a elitnějších závodů se naopak setkáváte se stále kvalitnějšími protivníky. Ať už v jejich řidičských schopnostech nebo v rychlosti jejich vozů.

Mnohé zavodní speciály vám na začátku hry nejsou vůbec dostupné. Pro napnutí zvědavosti, až k mezi prasknutí, jsou dokonce přikryty plachtou. Ta prozrazuje pouze jejich majestátní tvary. Nemohl jsem se dočkat až vyjezdím první tajemné auto. Jaká pak byla moje radost, když jsem zjistil, co za krásného plnokrevníka na mě čeká. Fámózní!

V menu nastavení si můžete nastavit všechny možné parametry vašeho auta. Je jich opravdu mnoho a dobré nastavení je absolutně nezbytné, chcete-li ze svého závoďáku vymáčknout maximum.

Grafická stránka hry je na velice vysoké úrovni. Budete velice příjemně překvapeni svižností a dynamikou grafiky a tím pádem samozřejmě i jízdy. Zpracováním se Grand Touring opravdu řadí mezi to nejlepší.

Přes lokální síť (LAN) nebo při propojení sériovým kabelem se může hry účastnit až osm hráčů.

Minimum: Pentium 166 MHz, 32 MB RAM, 4rychlostní CD ROM, 3D grafická akcelerační karta se 4 MB videopaměti, zvuková karta, Windows 95/98.
Hodnocení hry: Games Domain GREAT, Gamespot 9,2.
Původní cena hry: 1.590 Kč
Grand Touring TM & © 1998, Movietime Ltd. Used under licence from Elite Systems Ltd. („Elite©“) by Entertainment International (UK) Ltd., („Empire©“). 1999. Elite© is a registered trademark of Elite Systems Ltd. All rights reserved.


Odkazy v angličtině:
http://www.empire.co.uk/gt/index2.htm - screenshoty, demo starší verze (11 MB)
http://www.gamesdomain.com/gdreview/zones/reviews/pc/dec98/gtour.html - recenze
http://www.p9.com - Neoficiální FIA Grand Touring Championship Web site


Copyright @ Martin Ludvík, 2001. Tel.: 02 / 22 24 75 31. Objednávky přes mobil včetně SMS: Eurotel 0607 / 660 752, Paegas 0732 / 846 063, Oskar 0776 / 008 270. Adresa: vydavatelství Martin Ludvík, přihrádka 414, 111 21 Praha 1. Objednávky: excal@mbox.vol.cz Redakce: excal.cz@volny.cz On-lina: www.excal.cz