Hlavní strana O mě Fotoalbum Novinky Nej fotky Ikony Brácha & Jeho fotky Moje přítelkyně DOS
Programy Brněnské metro Rádia Leoš Nauveralt Básničky Odkazy Email Vzkazník  
Oblíbená rádia
Moje oblíbené rádio je Polka Heaven. To jsou američtí krajani, hrající polku. Redakce je vícenárodnostní. Převažují Poláci. Polka v jejich podání je zajímavá fúze s americkým country a mexickou dechovkou. Do té doby jsem takový hudebný styl neznal. Zajímavé. Doporučuju. Dokonce jsem do toho rádia poslal email a odpověděl mi sám pan ředitel. Můžete to taky zkusit. Přeji příjemný poslech.

Havajskou hudbu najdete na stanici Alohajoe. Dokonce se tam na výrazném displeji dozvíte vždy aktuální havajský čas a teplotu. Například v půli prosince tam bylo 23 stupňů C (to hned člověka zahřeje) a o půl jedné v noci tam bylo 15:30. Neocenitelná informace.

Pro ty, kdo mají radši řeckou hudbu, můžu doporučit E-radio. To je docela zajímavý výběr všech možných řeckých stanic. Některé z nich hrají dokonce domácí řeckou hudbu. Ostatní hrají typickou nadnárodní popmusic, kterou člověk chytne i u nás, anebo něco mezi. Stanic je hodně. Snad každý mořský ostrůvek má svoji vlastní stanici. Přeji šťastný výběr.

Pokud byste radši chtěli něco z Izraele, tak si nalaďte stanici Lelo Hafsaka, nebo nebo Kol-Chai. Hraje tam pěkná stylová židovská hudba, nezřídka ovlivněná mnoha jinými současnými hudebními styly

V Nepálu mě zaujalo rádio Rádio Sagarmatha, v Indii Apna rádio.

Zajímavý výběr tureckých rádií najdete na Turkish Radio Online a na Yayinonline. I zde najdete stylovou tureckou hudbu vedle tuctové nadnárodní popmusic, kterou slyšíte i u nás na rádiích typu Kiss. Musíte si holt vybrat.

O Bělorusko jsem se začal zajímat poměrně nedávno. Panuje tam tuhá vojenská diktatura "prezidenta" Lukašenka, který se drží u moci pouze pomocí zmanipulovaných voleb a účelově pozměněné ústavy, za podpory vojska a KBG. Oficiální rádio Běloruska doporučuji brát s rezervou. Je silně cenzurované. Daleko zajímevější je Rádio Svoboda, které do této země vysílá ze zahraničí. Jeho vysílací hodiny jsou od 17:00 do 23:00 našeho času.

Z tuzemských rádií doporučuji pražské Rádio Olympic, hrající převážně oldies a různé humorné scénky ze 60. až 80. let. Dokonce si u nich můžete stáhnout stylové koláže vysílání z období budování socialismu. Zábavné.

Můj oblíbený radiový vyhledávač je Radio-Lokátor. Podle mých zkušeností se s ním dají najít i rádia, která byste v klasickém Průvodci rozhlasovými stanicemi marně hledali.

Příjemný poslech přeje Jirka Jína.

Zpátky