Cestou Litovelským Pomoravím. V pozadí selská hráz, po které vede cyklostezka z Hynkova do Lhoty u Nákla.


Jmenuji se Vladimír Pěkný. Mým koníčkem je cykloturistika. Je-li chvíle času a příznivé počasí, sedám na kolo a vyrážím na toulky po rodné Hané. Jako majitel digitálního fotoaparátu fotím cestou vše, co je zajímavé a co se mi líbí.

Záběr z prezentace historichých vozidel v Kravařích u Opavy. U vozu Praga Super Piccolo pan Grmela s chotí.


Již několik let se účastním srazů historických vozidel, které se konají v okolí Olomouce, kde je start i cíl mých výletů. Okolím Olomouce myslím vzdálenost, kterou jsem schopen bez újmy na zdraví na kole zvládnout. Pravidelně se účastním srazů a závodů veteránů v Čekyni, Konici, Olšanech u Šumperku, Lipníku, Slavkově a ve Šternberku na Ecce Homo, zúčastnil jsem se i setkání v České Vsi u Jeseníku, Zábřehu, Skalce, Prostějově a na Sovinci. Autem jsem byl v Kravařích u Opavy a Uherském Hradišti. Ve fotogalerii historických vozidel si můžete prohlédnout některé automobily a motocykly z 1. poloviny minulého století.

Břeh Mlýnského potoka v CHKO Litovelské Pomoraví


Můj zájem není soustředěn pouze na historická vozidla. Na svých toulkách fotografuji historické památky i přírodu, především z překrásné chráněné krajinné oblasti Litovelské Pomoraví.

Západ slunce nad bývalou pískovnou, nyní přírodním areálem "Jezera Poděbrady", který je součástí CHKO Litovelské Pomoraví.