Prolink PixelView Play Tv Pro 2

je levná analogová televizní karta osazená čipem Conexant FUSION 878A, což je vlastně Bt878A. Karta chodí docela dobře pod Windows, Bt878 má podporu v OS Linux, tak jsem jí chtět pod Linuxem také rozchodit. Byl to ale větší problém, než jsem čekal. Protože Prolink mění typy tunerů a já používám z lenosti stále starou Fedoru Core 4, která má jádro ve verzi 2.6.11, podpora zde použitého tuneru chybí. Bylo to tedy na dlouhé laborování a ani informace z Webu nebyly vždy relevantní. Ukazuje se, že typ karty je nejvhodnější ten nejjednodušší, tedy card=37 s tím, že nastavíme gpiomask=0x108007 jak plyne z BtSpy Reportu. Proč to tak je nebudu dál zkoumat, nestojí to za to. Dalším a větším problémem byl tuner. Pokud nastavíme nějaký Philips...,jak radili někteří na Webu, tak nefunguje ladění do UHF pásma. Zjistil jsem, že posloupnost posílaná na IIC, vypisovaná do kernel logu (dmesg, nutno nastavit: options tuner tuner_debug=1) je asi následující:

1.byte - kmitočet, 2.byte - kmitočet, 3.byte - 0x8E, 4.byte - pásmo, kde

pásmo je pro tento tuner (z desky opsán typ TVision TVF88T5-B/DFF, ale asi to bude TVF66T5-B/DFF) takto:

VHF-Lo : 0x01

VHF-Hi : 0x02

UHF : 0x08

Protože tunery používané v nastavení pochyceném na Internetu používají pro UHF věštinou hodnotu 0x04, tak to nešlo v pásmu UHF ladit. Použil jsem tuner=9, tam hodnota 0x08 sedí, jde to ladit, ale nesedí kmitočty. Proto jsem upravil soubor tuner.c, typ číslo 9 tak, aby seděly kmitočty. Bylo nutné vzít tento soubor z verze jádra 2.6.11.1, upravené hodnoty byly opsány z novější verze jádra (2.6.21) pro tuner TVF66T5-B/DFF. Ono to sice není ten správný tuner, ale asi jde jen o překlep, protože sufix B/DFF sedí a funguje to dobře. Default je nastaven debug=1, je možné to změnit. Jako parametr příkazové řádky je tento parametr odlišný od původního tuner_debug ! V dokumentaci je to jen debug a to odpovídá tomuto vanila jádru, tak jsem to tak nechal. V novějších jádrech je tuner tohoto typu již podporován jako tuner=65. Protože jsem byl líný kompilovat a instalovat nové jádro, vytvořil jsem jen modul tuner.ko a nainstaloval jsem ho.

Takže ve Fedora Core 4 stačí nainstalovat kernel headers, udělat v /usr/src symlink linux, nastavit ho na tyto hlavičky, rozbalit (tar vfxz) tuner.tar.gz, udělat make a make intall, do /etc/modprobe.conf vložit správné parametry (jsou v rozbaleném souboru modprobe.conf) a mělo by to chodit.