Copyright © 2009 Pavel Pánek. Všechna práva vyhrazena.
Anglie 1.7. – 8.7.2009
Stratford upon Avon    
Zájezd se uskutečnil pod hlavičkou cestovní kanceláře "Školní zájezdy" a objednala si jej Střední škola informačních technologií a sociální péče. Vyjeli jsme 1.7. v 5 hodin ráno, směr Praha, Rozvadov, přes velkou část Německa do belgického města Gent, kde jsme přespali v hotelu F1.
Druhý den ráno jsme pokračovali do francouzského města Calais, odkud jsme se přepravili do Velké Británie vlakem jezdícím Eurotunelem (anglicky Channel Tunnel), což je v češtině používaný výraz pro podmořský tunel pod Lamanšským průlivem, vedoucí mezi anglickým Folkestone a francouzským Calais. Tunel umožňuje od 14. listopadu 1994 přímé železniční spojení mezi Londýnem a kontinentální Evropou a je provozován společností Eurotunnel. Tunel je dlouhý 50 km, z toho 38 km je pod mořským dnem. Průměrná hloubka je 45 m pode dnem moře.
V odpoledních hodinách jsme si prohlédli Stratford-upon-Avon, město v anglickém hrabství Warwickshire, jehož polohu v tomto hrabství ukazuje mapa. Stratford leží na řece Avon 35 km jihovýchodně od Birminghamu a má kolem 24.000 obyvatel. Stratford je známé především jako rodné město Williama Shakespeara. Shakespearova rodina bydlela v domě v Henley Street, ale rodný Shakespearův dům je dnes pouze kopií, protože originální rodný dům Shakespearův shořel při požáru v 17. století. Turistický ruch je mimo průmyslu nejdůležitějším hospodářským odvětvím. William Shakespare je pochován ve Stratfordu v kostele Nejsvětější Trojice (Holy Trinity Church) společně se svou manželkou, nejstarší dcerou a jejím manželem. V podvečer jsme přijeli do lázeňského střediska Llandudno, které leží v severním Walesu. Většina z nás byla ubytována v soukromí, konkrétně já s manželkou a dalším manželským párem ve vilce paní Barbary Anderton v městečku Penmaenmawr vzdáleného asi 10 mil od Llandudno.
Galerie fotografií