Patch na EXE na chybu 200

[o úroveň výše]

Pokud tvoříte v Borland Pascalu, pravděpodobně jste zjistili, že vaše výtvory na rychlejších strojích se nespustí a ohlásí chybu 200 (dělení nulou). Jsou tři možnosti, jak se toho zbavit. Ke každé variantě nabízím alternativní možnosti řešení.

BP7PATCH (Pro Borland pascal verze 7.00 nebo 7.01) se použije právě jednou, neboť se provede nahrazení knihovny CRT jinou verzí, takže ihned po překladu zdrojových textů je výsledný EXE v pořádku. Zde si musíte dát pozor, a postupovat dle přiloženého návodu (v angličtině) jinak se dočkáte nemilého překvapení.

CRT (Pro Borland Pascal 5.5, 6 či 7) je stejně jako BP7Patch shluk přeložených knihoven CRT. Návod je v souboru README.TXT. Crt.zip lze stáhnout i odsud z domácí stránky autora.

Další náhrada CRT knihoven je nazvaná CRT300, stránka autora není, ale originální umístění CRT300 je zde.

Použití TPPATCHe je jednoduché. Z balíčku TPPATCH je potřebný pouze TPATCH.EXE, který potřebuje jako jediný parametr jméno EXE souboru, který se má opravit. Nejsou potřeba zdrojové soubory, takže si můžete takto opravit např. i "Manažer 602". TPPatch lze nalézt na stránce "Multiboard communications", originální umístění je zde.

Obdobně TP70fix - tuto opravu je navíc možné odinstalovat z EXE, pokud působí nějaké problémy...V balíčku je připravena unita Fdelay.pas, kterou můžete používat s neopatchovanou knihovnou CRT. FDELAY musí být umístěný v UNIT deklaraci před CRT... Stránka autorů: CED

TP7P5FIX je rezidentní program. Ten by se měl použít tehdy, když předchozí dva způsoby nelze použít. Rezident se by se měl spouštět až těsně před spuštěním inkriminovaného programu, nejlépe v dávce (soubor typu BAT). Program má v sobě test, aby se do paměti nainstaloval pouze jednou.

Pokud si chcete o problémech počíst ve francouštině, máte možnost na stránce "Correction du bug"

Další ošklivá věc, která vás může potkat je ta, že se na vašem rychlém počítači s velkou pamětí nejde v čistém Dosu (bez Windows 95 a jim podobných odrůd) vůbec spustit Pascal. To jsem zatím nevyřešil, ale obcházím to tak, že spouštím "zpomalovač" a to právě Windows 95.


[o úroveň výše]


WEBovský počítadlo spočítalo, že si číslo počitadlo, které navštívilo od 17.října 1999 tyto stránky uložené na serveru Volny.cz
Tato stránka byla autorem naposledy editována 07.08.2007 13:27:24,
automatický update proveden 03.09.2007 22:23:44