SG-1 replikátor


G2 Mode

Model StarGate replikátoru

jsem se rozhodl postavit po zhlédnutí tohoto mnohadílného seriálu.
V seriálu se vyskytlo mnoho typù této potvùrky. Já jsem se rozhodl pro nìklolik nejjednodušších. Jednak proto, že nejsou tak veliké, zadruhé proto, že nepotřebují vyrobit tolik bloků. Jako materiál jsem zvolil 4mm bílý neprůhledný plexi. Při této tloušťce vychází rozměr bloku na 10x20mm. Tento rozměr umožňuje aby model byl přiměřeně velký. Analyzou videosekvenci ze seriálu jsem došel k závěru, že na výrobu různých "skutečných" replikátorů nemohly být použity bloky o stejné velikosti. Při výrobě jsem musel snížit své nároky na věrohodnost modelu. Originální blok má totiž plochy zaoblené. To by výrobu bloku značně zkomplikovalo zvláště s ohledem na to, že jsem chtěl mít blok zcela symetrický, tedy aby na obou plochách byly vygravírované dvojice zářezů. Viděl jsem několik modelů na internetu, ale vypadaly hezky pouze z pohledové strany.
Pak přišla úmorná práce s hledáním scén, kde by bylo možné najít patřičný detail. Zepředu a zestrany to ještě nebyl tak velký problém, ale najít detailní pohled zezadu byl docela oříšek. Když jsem měl připraven dostatečný počet fotografií, uvažoval jsem, že nejdříve vyrobím 3D model. Ale tento mezikrok jsem nakonec zavrhl.
K vlastní výrobě je potřeba kolem 250-300ks bloků. Snažil jsem se je spočítat přesně, ale při výrobě občas nějaký ten blok musel být nahrazen z důvodů vyteklého lepidla. Připravil jsem si patřičný počet slepených dvojic, trojic až pětic bloků. Případně jsem rovnou pásky slepoval do plošných útvarů. Po dokonalém zaschnutí jsem velké plochy i pásky pod vodou přebrousil jemným brusným papírem. Jako lepidlo jsem použil buď čistý chloroform v malé injekční stříkačce na lepení velkých zabroušených ploch k sobě, případně v chroroformu rozpuštěné zbytky plexiskla. Pokud mělo lepidlo správnou konzistenci naleptávalo obě lepené plochy a vyplňovalo případné mikronerovnosti lepených ploch.
Teď ještě zpracovat fotografie z výroby - snad do týdne.
Attack Mode
Tato stránka byla naposledy upravena dne