Organizery, PDA,...

Vlastním diář CASIO 8350R. Je to opravdu moc dobrá věc. Veškerou agendu mi udržuje tak, že jsem v pohodě. Propojení s PC tomu dává tu pravou šťávu. V terénu je to moje pravá ruka. Telefony, kontakty a kdy co udělat. Pro přenos dat do PC používám program CASIF/WIN. A tady si ho můžete taky nahrát. Propojovací kablík jsem si sesmolil sám, podle schématu, který jsem našel někde na Inetu. Pro kolegu Peťase, který používá program GH-Link, jsem napsal prográmek, který umožňuje pořizovat české texty. To zejména tehdy, pokud se obsah diáře přenáší například do programu Scheduler+. Vznikne z toho formát T602, který se dá už načíst do všeho (skoro). A teď pracuju na prográmku, který bude zpracovávat telefony, vizitky a plánovač. Už to bude brzy hotové.


Vývoj jde dále a já bych si asi pořídil nějaký lepší přístroj. Uvažoval jsem, že by to byl Casio BN-40. Nebo už Cassiopeia? To bych si k tomu mohl připojit i mobilní telefon. Jestli k něčemu takovému dojde, bude to pravděpodobně koncem roku 1999.

Dříve, a vlastně teď někdy taky, požívám kalkulačku Casio FX-180p. Je to starší programovatelný typ, který má 38 kroků. Na žádné velké programování to není, ale když je nouze nejvyšší, dá se použít. Ve svých análech jsem našel tento zvláštní prográmek. Vzniknul následujícím způsobem. Jednou jsem si všiml, že kalkulačka, pokud je zapnutá, ruší příjem rádia, které je naladěno na střední vlny. Pokud běží program, rušení neprobíhá. Vzikl program s názvem minutka, který po určité době zarušeným rádiem odměřil časový úsek. Zde je :-) V registru K1 byla konstanta 2.88 E-5 a v K2 byl čas, který měl být odměřen

Minutka
Kout 2
-
Kout 1
=
Kin 2
X > 0

S odstupem času se pustím do psaní i tady. V sekci počítače jsem se trochu vypovídal a teď se vrátím k programování a k podpoře diářů Casio. Ač jsem vystřídal mnoho organizérů (iPAQ 3130, iPAQ 1915, Mio P550, Loox n560), tak mi je právě Casio SF8350R můj nejmilejší kousek. Používám ho již minimálně, ale od nákupu v roce 1994 až do poloviny roku 2003 byl neustále v permanenci. Program na převod telefonů, vizitek a kalendáře jsem sice dokončil, ale později přestal úplně používat. A nejhorší na tom je, že už ho nemůžu najít. Co jsem ale používal neustále, je převod textů. Jak již bylo naznačeno výše, pomocí upraveného zápisu je možno zapisovat české texty s formátováním. Po převodu do PC je vytvořen formát pro T602 a pokud by bylo nutné přenášet text do Windows, lze použit i převodní do RTF. Možná je to úchylka, ale diářů mám několik. Již zmíněný SF8350, ale i SF8000. Dostal jsem se i k modelu SF4300, ale ten se během krátké doby odporoučel do věčných lovišť. Mrkněte tedy na recenze přístrojů a převodního programu.