Nebezpečná krása

V tomto roce přišlo léto poměrně brzy. Mnozí říkají, že jaro vůbec nebylo. To je pravda a co z toho plyne? Popíšu to na následujícím modelovém příkladu. Jel jsem, už ani nevím odkud, a dojíždím ke křižovatce. Už tam stálo několik aut, tak jsem vyřadil a jen tak zlehka doplachtil. Ještě než jsem stačil zastavit, naskočila oranžová a pak zelená. Plynule jsem se začal rozjíždět a zatáčet vpravo. Jak už jsem zmínil na začátku, teplé počasí dělá divy. To co jsem ale uviděl za zatáčkou, to mi vzalo dech. Nebyly to kalhotky, jak popisuje Miloš Čermák ve svých denících, ale tahle dívka, nebo snad mladá paní, měla impozantní horní objem. Aúúúúú. Instinktivně jsem chtěl brzdit, ale v zpětném zrcátku jsem si ověřil, že tam nejsem sám. Byla dopravní špička, takže jsem musel pohnout kostrou a pokračovat v jízdě. Ten několika vteřinový pohled mě skutečně uchvátil. Dokonce jsem uvažoval, že obkroužím blok, abych si to celé prohlédl ještě jednou a pořádně, ale pak jsem to neudělal. Asi bych kroužil ještě teď. Tohle člověku zvedne náladu. To tedy jo.

Pokračoval jsem v jízdě a za chvíli, už na jiné křižovatce, jsem byl svědkem dopravní nehody. Nic vážného. Jeden naboural druhému zadek. Jen takové lehké ťuknutí. Nevím proč to vzniklo, ale já si okamžitě vzpomněl na ten zážitek z předchozí křižovatky. Řidiči stáli na krajnici a ostře gestikulovali. Teď je asi horní objem, nebo něco podobného vůbec nezajímalo. Policie byla na místě a odhadovala škodu.

A tahle historka nebude jediná. Před několika lety jsem si povídal s bráchou, ze kterého vypadlo něco podobného. Šel po ulici a uviděl hezkou holku. Ta ho minula, on se otočil, kouká, a narazil do popelnic. Došli k němu dva chlapíci a povídají: "my za ní jdeme už od nádraží a jste třetí". Jo, jo. Každé období přináší svá rizika. V zimě je to mráz a sníh a z toho plynoucí smyky, na jaře a hlavně v létě zase nepozornost z důvodů, které jsem právě popsal. Jak už někdo řekl, buďme pořád ve střehu a na silnici zvláště.