Povídky

Pořád se něco děje a právě proto jsem napsal první článek Zelené peklo a později následovaly další. Nějak mi došlo, že věcí, které mě s odpuštěním serou, je stále víc. Nehodlám si své zážitky nechávat pro sebe, ale zveřejním je čas od času na této www stránce. Jen doufám, že to nebude moc často. Nepočítám, že se tím něco změní. Akorát se vykecám a snad se mi trochu uleví a možná i tomu, kdo na tyto stránky zavítá, a stalo se mu něco podobného. Možná, že mě někdo časem za tyto kacířské eseje sejme. I to se může stát, a tím pádem vznikne něco podobného jako virtuální hrobka (zdravím Martina Maniše). Takže přeji návštěvníkům příjemné počtení, i když moc příjemných zážitků zde nenajdete. Tak až Vás to unaví, nemlaťte mě do hlavy.

Zelené peklo Zážitky z vojenské základní služby, kterou jsem absolvoval v letech 1985 až 1987. Další tři články patří také do tohoto zeleného období.
U lidí Vojna může vypadat i jinak, než je uvedeno v předchozím článku. Jsem rád, že jsem poznal také druhou stranu mince ve společnosti Mirka, který byl specialista na brzdné dráhy.
Generál Setkání nejdříve s plukovníkem generálního štábu, později už s generálem, který velel naší letecké divizi a moc rád organizoval poplachy. Ano, sám velký Kublaj.
Laďka Blížil se čas první dovolené. Číslo klesalo, ale pořád to bylo ještě strašně moc. Nastal čas dovolených a pak jsem ji uviděl. Byla nádherná, ale ...
Mají letci ocelové ptáky? Čert ví, jestli naše slavná armáda někdy něco vybojovala. Vojáci jistě ano, i když v jiných silách. A tak jsem si i já trochu zabojoval.
Nebezpečná krása Jízda autem přináší v jarním i letním období určitá rizika. A jak bude patrné z dalších řádků, nebezpečí nečeká jen na silnicích.
Kabel zabiják Měl někdo z vás v kanceláři hadí hnízdo, o kterém až do příchodu specialistů a odborníků netušil? Mně se něco podobného stalo.
Tuzexová roštěnka Vzpomínka na přítele, který byl a doufám stále je, umělecky nadán. Tito lidé mívají občas úlety a to se pravidelně stávalo i příteli Houdkovi. Jednou jsem se pokusil o napodobení.
Hot in The city Některé věci považujeme za naprostou samozřejmost, ale může nastat okamžik, kdy se všechno zvrtne a pak nastupuje krizová varianta. Jak se kdo ve vyhrocené situaci zachová, ukazuje následující spisek.
Nezdařená noční erotika s Romankou Na vojenském cvičení je vhodné fungovat jako robot a vlastní iniciativu uzavřít až do poslední zásuvky. Kdo toto nepsané pravidlo nedodrží, bude potrestán.
Mafie Zákazníky si nevybíráme, ale co je moc, to je moc. Tato zakázka vypadala nádherně, ale v konečné fázi šlo doslova o ústa. Když se objeví američan z Vysočan, zahněte okamžitě kramle.
Proč jsem začal psát básničky Někdy se všechno zamotá tak dokonale, že jediným rozumným řešením je metoda "nechat vyhnít". Impulzivní řešení nemusí být to nejlepší.
Díra nedíra, furt se natírá O špatném parkování, Oliveru Twistovi a donašečích, kterých se nikdy nezbavíme.
Tady se pro změnu nenatíralo I mlčením můžeme někoho poškodit a také práskač si vybírá dovolenou. Smůla, že si ji naplánuje v okamžiku, kdy je nejméně vhodný.
Nechval dne před večerem Co všechno může přinést začátek víkendu? Pracovní záležitosti jdou jako po másle, ale pak se všechno otočí vzhůru nohama.
Kabel plus má mínus! Také u Vás zvoní různí prodejci a nabízí své služby a výrobky? Jedna níže jmenovaná televizní společnost se zachovala opravdu nechutně.
Pejskaři
Podvod nejen vánoční
Historie se opakuje
Kde je finanční ředitel?
Kdo hledá, najde?
Profesor Horák