Poslední změna: 23:06 28.10.2002


… rád se podělím o názor kohokoliv k následujícím tématům. S poznámkami, dotazy, postřehy či námitkami apod. se obracejte na můj e-mail. Pokud se neznáme, prosím alespoň o stručné představení (např. "matka 2 dětí", "student ZŠ" či "vášnivý fotograf").

Pokud má někdo pocit, že jsem v této své prezentaci porušil nějaký zákon, předpis či autorské právo, nechť mi dá též vědět. 'šak u nás to není problém. A ne vždy to musí být úmyslně ((-:


Pokud tě zajímá jen reklama, klikni zde: reklama


Novinky na této stránce

Nově jsou přidány odkazy na elektronická alba z různých hromadných akcí, kterých jsem se zúčastnil.
Alba ze světských akcí,
...z více či méně křesťanských akcí

 

Záhady, problémy

Marné připojení pomalého PC k I-netu

Mám zkušenost, že když jsem připojil pomalejší počítač než 486DX80 přes modem k Internetu, přestal připojení naprosto fungovat. Zkoušel jsem to na různých MB (486SX25 a 486SX50/66/80MHz), různých kartách na porty, různých modemech (14.4 a 33.6) na různých připojeních (IOL a VOLny). Úvodní stránka Seznam.cz se pravidelně celá natahovala 5-8 minut nebo se vůbec celá nezobrazila.

Je to pro mě záhada, copak je takový problém zpracovat nějaký 1kb/s (u IOL 300b/s), že na to musí být 486DX?

Pokud víte, čím to je, tak by mě to hrozně zajímalo. Díky.
 
 

Chyby při přenosu v sítích

Při kopírování větších souborů u několika sítí 10MBs s koaxem se pravidelně stává, že zkopírovaný soubor se liší od zdrojového. Nikdy se neliší ve velikosti. Častější to je při větším provozu na síti. Je pro mě záhadou, jak je to možné. Na protokolu přitom nezáleží.

Jeden člověk mi napsal, že
Problém způsobuje ovladač ke kartě Micronet pro Win98. Je třeba ho přeinstalovat.
Bohužel si už nepamatuju, který je ten správný, jestli ten na disketě anebo na instalačce Win98... ale to už není takový problém vyzkoušet.
Děkuju neznámému pisateli! E-mail nemám, protože ten mail jsem asi někde zašantročil.


Prosby

Nemáte náhodou někdo prográmek,

který umí nastavit rychlost čtení CD-ROM? PacketCD, co jsem dostal k vypalovačce, to sice umí, ale dělá spoustu dalších věcí, které jsou u normální CD-ROM nepoužitelné a zabírají jen systémové prostředky atd.

xmerta03 mi 26. února 2001 18:44 napsal:
CD speed mi funguje na mechanice BTC 40x a u známého na Lite-on 48x bez problémů. Našel jsem ještě jeden program, ovládaný z příkazové řádky, avšak nezkoušel jsem ho. Posílám ho jako přílohu. link: http://www.listsoft.com/cgi-bin/code.pl/WIN/eng/programs/pr3156.htm
Ten cdspeed přiložil, mám ho tu.
Mě to na mé Ymaha 4416 nechodí.
Přesto děkuju, není to jednoduchý problém a třeba to bude k užitku někomu jinému.R.

Tvůrcům i-netových (www) stránek...

  1. Dělejte stránky, prosím, tak, aby si je mohl v nějakém rozumném čase prohlížet i někdo, kdo je připojen dial-up, tedy asi 3kB/s a
  2. aby byla stránka čitelná i bez obrázků. Někdy člověk i spěchá.

Děkuji.


Zkušenosti

"dobrá rada nad zlato" aneb "neopakuj zbytečně chyby druhých!" ačkoliv "komu není rady, tomu není pomoci"

poskytovatelé Internetu

Internet on Line (Telecom)

K IOL jsem se chtěl připojit už někdy v roce 1998, kdy začínal. Koupil jsem přihlašovací sadu za asi 300Kč se 14-ti denním připojením zdarma na vyzkoušení. Tedy jsem to zkoušel, ale měl jsem problémy s připojením. Zatímco na registrační server jsem se připojil vždy bez problémů na plnou rychlost modemu (33.6K), k řádnému připojení to bylo normálně tak napočtvrté a někdy třeba vůbec a to na rychlostech 2.4 - 9.6 - 14.4K. Dodnes jsem nezjistil, proč; bez úspěchu jsem posílal maily na všechny strany a telefonoval na všechna možná čísla. Bylo to v UTO 306 pro úplnost. Takže jsem se nepřipojil.

Zaregistroval jsem se asi po roce v jiném UTO. Prvních 14 dní to chodilo perfektně, skoro jako u VOL, ale pak začly problémy: bylo to sice lepší, než minule, ale pořád žádná sláva, jak můžeš posoudit podle textu jednoho z  mailů poslaných většinou bez jakékoliv odezvy (alespoň si ho někdo přečte) (čtěte ho odzadu). Výjimečně (tak 1x týdně, pokaždé jindy) chodí připojení normálně (tak 1-1.5kb/s).

někdy na jaře 2000 začal fungovat WorldOnLine, ke kterému je možné se připojit všude a bez měsíčních poplatků. Stejně jako většina ostatních uživatelů InternetOnLine (Telecom) jsem se tedy neprodleně přepojil k WorldOnLine, který už od počátku chodí téměř bez problémů (jen na počátku levných tarifů to tak 1-2 hodiny trochu vázne, ale to u všech). IOL (Telecom) začal v té době běžet perfektně (jak se od něj houfně odhlašovali lidé), ale nezlevnili, takže mají smůlu. Ve smlouvě k IOL bylo uvedeno, že IOL může uživatele odhlásit do měsíce po výpovědi. Nepřipravili se o to - první výpověď (faxem) se ztratila, tak jsem poslal poštou (doporučeně) a oni mě odpojili po 5ti týdnech (připojili po týdnu) - nikoliv příliš seriozní přístup, ale co bychom chtěli od Telecomu!

Zde je odkaz na úvodní stránku IOL.

volny.cz (VOL)

Než jsem zavedl IOL, používal jsem volný (to je připojení zadarmo), bohužel však v jiném UTO (telefon jsem platil meziměsto). Ačkoliv se říká "za málo peněz málo muziky" (u IOL to možná platí), s připojením přes volný.cz jsem neměl nikdy problémy. A rychlost připojení byla v průměru 1.5kB/s (plnému využití modemu odpovídá asi 3kB/s).

Znám dva lidi kteří jsou připojení k volny.cz v UTO306 (připojují se přes den) a nevím o žádných problémech; když jsem u nich párkrát byl, vždy to běželo bez problémů.

Kdo se však k VOL připojuje večer, asi se setkal i s obsazovacím tónem (hlavně těsně po začátku levného tarifu - nyní po 19.hod.). Až po druhém či třetím vytočení se pak připojí.

Zde je odkaz na jejich úvodní stránku.

WorldOnLine (WOL)

Už v odstavci o IOL (Telecom) jsem se zmínil o WOL. Je to připojení, které výhradně používám. V mém UTO je nyní k dispozici i VOLny, mám i nainstalované toto připojení, ale za celých půl roku (připojuji se skoro každý den nejméně na půl hodiny) jsem VOLny nepotřeboval. WOL je u mě prostě favorit (i když má poněkud dlouhé a nezapamatovatelné řetězce v nastavení - login, pop3, smtp). Výjimku tvoří pouze tato WWW prezentace, která je na VOL (adresa: www.volny.cz\koblizek - na WOL by měla tato stránka adresu: home.worldonline.cz/~cz085144 - no to bych si ani sám nepamatoval).

Zde je odkaz na jejich úvodní stránku (není moc přehledná, tu má VOL taky lepší, ale člověk ji normálně stejně nepotřebuje)..

policie

S policií mám vesměs špatné zkušenosti. Nebudu se zbytečně rozepisovat. Spousta věcí mi stejně byla dříve záhadou. Ale pořad ČT o ruské mafii vysílaný v lednu 2000 poskytl na mnohé otázky velmi pravděpodobné a logické vysvětlení. Naštěstí jen na některé, zdaleka to u nás JEŠTĚ není jako v Rusku.
Když už zmiňuji ten pořad o mafii...jaký pocit v tobě zanechal? Mě to trochu připomíná Suvorova nebo Orwella. Taky to připadá neuvěřitelné, ale asi to bude pravda.

Ale co; když mému kamarádovi v Mexiku ukradli pas, taky nic nevyšetřovali. Jeden Mexický doktor, co nás pak stopnul, říkal, že policajti jsou “lucky boys, but dangerous, because they are armed” (tak nějak) a já dodávám “se zákonem na své straně”. Co dělat?

Tady mají svou stránku - černou kroniku (zdaleka tam není všechno, jen to "vhodné") a jiné věci, ale nic moc, třeba ani pohřešované jsem tam všechny nenašel.


Reklama

Na Seznamu mě požádali, abych jim udělal reklamu; tedy tak činím.

I když mi do toho nic není, myslím si, že to je nošení dříví do lesa. No schválně: kdo nezná Seznam, ať mi to napíše.

Seznam

Vaše reklama na mé stránce

Je zdarma, ale...ta ti bude k ničemu.


Ostatní

Co je to na pozadí ?

To je "zátiší s romadůrem"

Ačkoliv je to můj originální obrázek, žádným foťákem jsem ho nepořizoval. Fotil jsem ho ... skenerem.

Můžete si ho prohlédnout v rozlišení 982x1024 (ca. 55kB).

Osobní údaje

věk odpovídající
datu narození
vzhled standardní
zajištění dostačující
výška normální
váha mírně podprůměrná
závazky skoro žádné 
(asi 500Kč)

...no, chybí snad ještě něco!?


(pokračování na další stránce: hobby)

...konec stránky

skok na začátek - proč tahle stránka?

 
 


speciální poděkování Honzovi S., na jehož prostředcích jsem z velké části stránku ladil

zkoušeno v IE40; pokud máš se zobrazením problémy, dej mi vědět.  

Veškeré informace jsou bez záruky. Před případným přebíráním ke zveřejnění více než 30 slov textu mě prosím předem vyzvěte k souhlasu, abych mohl zvážit vhodnost použití v kontextu. Děkuji.