Kapitola VIII
Použití návěstí ke krytí nesjízdných míst na širé trati nebo traťových kolejí
889. Odpovědnost za ohlášení nutnosti krytí nesjízdného místa má ten zaměstnanec, který nutnost krytí zjistil. Pokud oprávněný zaměstnanec SDC ČD nezajistí provozuschopnost místa, provede jeho krytí.
890. O náhle vzniklé nesjízdnosti místa musí co nejrychleji zpravit ten zaměstnanec, který toto zjistil, alespoň jednoho výpravčího některé sousední stanice. Pokud zjistí strojvedoucí nesjízdné místo na širé trati, musí dávat strojvedoucímu jedoucímu po sousední koleji návěst Stůj, zastavte všemi prostředky.
891. Nesjízdná místa na trati (kormě případů, kdy je traťová kolej vyloučena z provozu při předpokládané nebo nepředpokládané výluce) se musí krýt návěstmi pro zákaz jízdy z obou stran; před překážkou se postaví přenosná návěst Stůj a návěst Výstraha.
892. Každá nesjízdná traťová kolej mezi dvěma dopravnami (kromě případů, kdy je traťová kolej vyloučena při předpokládané nebo nepředpokládané výluce) se kryje přenosnými návěstmi Stůj umístěnými z obou stran mezi poslední výhybkou při jízdě z dopravny a jejím vjezdovým návěstidlem z opačné strany nebo v úrovni hlavního návěstidla dopravny, stanovující hranici prostorového oddílu. Na elektrizovaných tratích se přenosná návěst Stůj umíšťuje před elektrickým dělením směrem z dopravny.
893. - 894. Neobsazeno.
Další