Úprava trunkové GM300 zpět na konvekční...

Přišlo mi již několik dotazů a prozeb o pomoc při programování GM300, která při zapnutí zobrazuje 1A a prakticky žádný dostupný soft jí nedokáže načíst...Tak o co se jedná. Problém je v tom, že se jde o stanici, která je softwarově změněna na MAXTRAC a to  navíc v trunkové verzi. Tedy se dá i říci, že je to vlastně MAXTRAC v kabátě, který "nosí" GM300. Možná Vás tedy napadne "použiji tedy soft pro MAXTRAC" a je to. Jenže to je mýlka, soft Vám nebude s procesorem v GM300 spolupracovat. Tedy slepá ulička. A soft který byl pro tuto upravenou verzi GM300, je prakticky nesehnatelný,mě se také nepodařil sehnat. Ale každopádně i když ho budete mít nabídne Vám s největší pravděpodobností, jen 3 konvekční kanály (stejně jako MAXTRAC) a zbytek paměti "sežere" trunk a to je velká škoda....... Co s tím? řešení je poněkud a pro někoho i značně složité a i mě to stálo dosti úsilí než jsem to vyřešil.
Předem upozorňuji, že tuto operaci doporučuji jen zkušeným programátorům!!!
Tyto stanice obsahují jednorázové zakázkové paměťi typu 27Cxxx, kde je uložena informace, jak se má TRX "chovat", tuto paměť je třeba nahradit jinou, nejlépe známým typem 27C512, nebo 27C256 (dle typu TRX), která bude obsahovat nová data pro konvekční GM300. Po vložení paměti a zapnutí se nelekejte, stanice nic nezobrazuje a tváři se jako naprosto "mrtvá". To je ale naprosto v pořádku! Kdyby jste vložili paměť s chybným souborem nebo paměť, která není s deskou kompatibilní, stanice bude zobrazovat naprosto náhodné znaky a i úplné nesmysly. Nyní přijde na řadu kompletní smazání dat z paměti procesoru.
Na to můžete použít známý soft pro MAXTRACy "MAXLAB", (zde jen upozorním, že po použití tohoto programu je nutné přepsat  v obsahu EPROM pozice seriového čísla!) nebo i jiný vhodný program. (třeba GM300 doktor, atd). Tím získáte novou "prázdnou" GM300ku, kterou je nutno "inicializoval", tedy zapsat prvotní data (seriové číslo atd..)... Nyní najděte ve svých zálohách, odpovídající náplň pro Vaší stanici. V mém případě se jednalo o model M34GMC29C3. Nahrajte data do TRX, zobrazí se číslo 80, to je v pořádku, nahrajte "znovu" tytéž data do TRX, nyní se Vám zobrazí kanál 1. A máte GM300 jak ji znáte....
Tak a nakonec Vás čeká kontrola celé stanice, kmitočtu, výkonu, modulace, stability atd...
Kdo si na dané úpravy netroufá může mě kontaktovat, po dohodě mohu úpravu provést, včetně dodání potřebné paměťi( pokud ještě budou).

            Zpět na Motorola                                      Zpět na úvodní stránku........

Copyright © ok1ife  2009