Vítejte na této stránce. Najdete zde úsměvné vyprávění o tvorbě software za totality spojené s historií počítačů. Po roce 1990 jsem hodně cestoval. Byly to nejen poznávací zájezdy - Londýn, Azurové pobřeží, Itálie, Norsko, Sardinie, Korsika, národní parky na jihozápadě USA, Maui a další lokality, ale také pobytové zájezdy - Tunisko, Turecko, Dominikánská republika. Zde na tomto místě se musím zmínit o mém cestování s Exodem při Vetrinární a Farmaceutické univerzitě v Brně k vrcholkům Alp. V roce 2011 jsme zahájili již jubilejní 20.sezónu našeho putování za krásou alpských velikánů. Domnívám se, že tato akce je zcela ojedinělá a stojí za to podívat se na www stránky Exodu. V roce 2008 jsem byl v Kanadě, v roce 2009 v červenci jsem byl účastníkem poznávacího zájezdu do severního Walesu a severní Anglie. V roce 2010 jsem si zalyžoval pod Matterhornem v lokalitě Cervinia-Zermatt a v září jsem byl účastníkem poznávacího zájezdu Zámky na Loiře. V roce 2012 jsem lyžoval ve francouzském středisku La Plagne.

Bývalí spolužáci ze základní školy v Řečkovicích si zajdeme každý měsíc popovídat na pivko. Začátkem června přinesl spolužák František Pařízek fotku bývalé 5.B., která byla pořízena na konci školního roku v červnu 1955, tedy před 60ti lety! Přišel s nápadem sehnat dostupné spolužáky a pozvat je na společné foto po 60ti letech. Potkal totiž naši bývalou třídní učitelku paní Olgu Koudelovou, která letos slaví 88 narozeniny a ta s jeho návrhem souhlasila. Spolužákům Františku Pařízkovi, Karlu Svirákovi a Ivě Schneibergové se podařilo navázat kontakt s 15 spolužáky, František dovezl paní učitelku, Iva se o ni starala a 18.června 2015 proběhlo fotografování na stejném místě jako před 60ti lety, tedy před zadním vchodem gymnázia Terezy Novákové. Poděkování patří panu školníkovi gymnázia, který nás pustil k zadnímu vchodu a dále panu Jůzovi, který nás vyfotografoval. Po fotografování jsme si popovídali v restauraci na Kytnerce.

Poslední část této stránky věnuji mé fotbalové kariéře v Brně-Řečkovicích v letech 1956-1981. S pomocí mých bývalých spoluhráčů jsme objevili černobílé fotografie více než 50 let staré. Dochovalo se taktéž mnoho fotbalových výsledků, sestav a dokonce střelců branek. V dokumentu (má formát .pdf) je možné listovat pomocí kláves Page Up a Page Down.