Nakupujete levně ?

Spojovací materiál

   Letmým pohledem do krabice s nářadím, kterou tahám při létání s sebou jsem zjistil, že už bych opět potřeboval větší. Další kleštičky, větší, či menší šroubovák, na drážku, křížový a u mikrovrtulníku imbusy. Čím menší šroubek, tím větší má naději, že se někam zatoulá a to i doma na stole. O matičkách ani nemluvě. Při pohledu do internetových obchodů se spojovacím materiálem se šrouby M2 s imbus hlavou případnš M2 samojisticí maticí se mi pomalu zamlžilo dno peněženky. V okolí mám speciálku na spojovací materiál, je tam příjemný personál. Když jsem jednou v červnu přišel do jejich prodejny s úplně spáleným nosem, překvapil mne prodavač dotazem, také jste byl v Roudnici. Byl.
   Řekl jsem si, že zkusím štěstí. Líná huba ... Pán za pultem velice ochotně vytáhl silný katalog a začal listovat. Já za pultem žasl, co všechno se vyrábí. Za necelý týden mi telefonoval, že už má pro mne objednané imbus šrouby a samojistné matice M2. Ne že by byly za babku, ale ušetřil jsem kolem 40% proti internetovému obchodu. Uznávám, mám je přes kopec a nemusím platit poštovné, ale matičku kolem 10Kč neseženete.

Spojovací Materiál, kotevní technika
Vrbova 32, 14700 Praha 4
tel.241 49 00 48, 603 27 50 61
Tomáš Cavar

Modelářské pásky

   Pravděpodobně každý začínající modelář, který si pustí do stavby nějakého samokřídla z EPP stojí před otázkou, jak vhodně upevnit křidélka. Jednak aby dobře držely, jednak aby nekladly velký odpor.
   Jednoduchým řešením je použít průhlednou skelnou pásku, kterou se zesilují kritické hrany. Ze zkušenosti vím, že tato páska až tak moc dlouho dobře nedrží a klade přeci jen nějaký odpor při ohýbání. V nějakém článku jsem se dočetl, že se doporučuje tkaná textilní páska TESA. Zašel jsem do několika modelářských prodejen. Vcelku bez velkého úspěchu (bylo tenkrát před vánoci, tak možná proto). V jedné prodejně mi řekli, že pásky měli, ale cena že byla kolem 200Kč v šíři 19mm a tak je nikdo nekupoval. Prý byli rádi, že je doprodali.
   Vím, že podobné věci se dají sehnat v různých velkoprodejnách typu OBI, Baumax, Bauhaus... Zašel jsem tedy do nejbližšího z nich - do Bauhausu. K mému velkému překvapení jsem stál před pultem, kde bylo pásek několik desítek druhů a měl jsem téměř problém : kterou vybrat.
   Zajímavé jsou i ceny. Posuďte sami.

Bílá
univerzální, extra silně lepící páska
odolávající UV záření

48mm x 25m
135.-- Kč
Stříbrná (spíš šedá)
univerzální, extra silně lepící páska
odolávající UV záření

48mm x 25m
135.-- Kč
   Pro zajímavost uvádím ještě jednu pásku. Ta se příliš nehodí na polepování modelů. Já ji požívám na polepování různých černých nebo tmavých dílů (hledáčky některých videokamer) aby v létě při silném slunci neabsorbovaly tolik sluneční enerie.
Stříbrná
hliníková fólie

50mm x 50m
135.-- Kč